Я не ледар ! Це мозок вкрав мою енергію

а також інструкція, як її повернути
30.08.20
Олеся Архіпова
Ліні не існує! Те, що ми звикли називати лінню на є низькою енергією
А точніше недостачею дофаміну при згадуванні певних задач
(На малюнку з батарейкою зображена градація енергії та задач.)
Кожна задача має фінал : успішний або ні. Важливо цей фінал не змазувати, робити аналіз того, що ви отримали від завершення задачі, похвалити себе ц усвідомити свій успіх
Що це таке, як працює мозок, хто і де з'їдає мою енергію?

У цьому пості, я хочу поділитись техніками підняття енергії, речами, які можуть допомогти ,менеджеру команди чи тобі, як self-менеджеру свого життя, визначити, який у тебе рівень зараз (на батарейці) і який тобі треба для твоїх задач.

Не роби більше, ніж є на твоєму рівні, подивись, як допомогти собі та команді зараз. Сформуй задачі відповідно своїх енергетичних можливостей, щоб не створювалась дофамінова яма і твій рівень не падав. Пам'ятай, що задачі мають відповідати твоїм можливостям. Не хвилюйся, пізніше, їх можна нарощувати.

Щоб допомоги собі вийти з кризи, подивись на ті задачі, що потребують менше енергії, ніж в тебе є і робити собі дні чи навіть тижні перерви на цих рівнях. Наприклад, ти можеш бути ефективним у звичних для тебе умовах, а твоє життя потребує енергії на 65%, оскільки ти мусиш генерувати ідеї та керувати людьми. Зроби собі перерву і почни робити щось, де правила відомі і немає нічого нового для тебе.

Мабуть, ви прослідкували за собою, що коли дуже втомлені, то хочеться просто повтикати, побігати, погуляти - так наш мозок трохи накопичує енергію. Роби це саме, але свідомо. Обери для себе щось, що ти любиш робити. Може це спорт чи малювання, в'язання, прибирання дома, чи в саду ? Вцілому, варіантів купа!

Для команд, які пребувають у стані втрати енергії, це теж працює. Процеси треба знизити до максимально зрозумілих і тільки потім виводити на вищі рівні.

Ще одним важливим пунктом є авторизація результату. Запитаєте, що це?
Зараз поясню.

Кожна задача має фінал, не важливо успішний чи ні, головне - фінал не ідеалізувати, зробити аналіз, похвалити себе і усвідомити свій успіх, прийняти те, що задача завершена і зрозуміти, що з нею робити далі : почати знову чи закрити і забути.

Незавершені процеси продовжують бігати в мозку й з'їдати енергію.

А зараз про речі, які допомагають при будь-якому рівні енергії збільшити її та вилізти з дофамінової ями:

Спорт - не складні, але регулярні заняття спортом, допомагають на фізичному рівні виробляти дофамін. Можна поєднати з їжею, яка теж на це впливає (ютуб в допомогу).

Вдячність - завершуй день вправою "Чому і за що я дякую сьогодні "(3, 5 речей) Це допомагає в авторизації та пошуку цінностей у задачах. Ми тренуємо мозок бачити мотивацію всередині задачі.

Сенс - запитуй себе : "Що дасть мені ця задача? Чи можу я отримати це якось інакше? Можливо, я можу зекономити свій ресурс?" - тоді роби з меншою, якщо є варіант, чи не роби зовсім, якщо вона не дасть того, що має для тебе зміст.

Безпека - запитай себе чи відчуваєш ти безпеку. Подумай, що можна зробити, щоб її забезпечити. Якщо ти не можеш пояснити природу своєї тривоги й вона є внутрішньою - звернись до психолога.

Якщо ти лідер команди, то подумай чи твоя команда в безпеці, і що ти можеш зробити, щоб кожен мав це відчуття.

Чи є у переліку пункти, які ти хочеш взяти для себе та впровадити в життя?
Made on
Tilda